דיור מוגן בעומר – גני עומר

דיור מוגןבעומר, אחד היישובים היוקרתיים ביותר בדרום הארץ, השכילו כמה תושבים לפתח לפני שנים מספר מודל ייחודי של דיור מוגן. דיור מוגן עומר, שנחשב לשונה מהמקובל במרבית בתי הדיור המוגן בארץ מאפשר תנאי חיים משופרים למי שבוחר להצטרף ולמי שנמצא מתאים.

בשורות הבאות נבין יותר מהו מודל הדיור המוגן המיוחד של עומר, נראה איך ניתן להתקבל, למי זה מתאים, מהם תנאי הדיור והמגורים ועוד.

רקע כללי

דיור מוגן עומר הוקם בתחילה כיוזמה מקומית, לתושבי עומר והסביבה וזאת לפני קרוב לשלושה עשורים. שלא כמקובל במקומות דומים אחרים, כאן רואים במצטרפים לא דיירים כי אם תושבים. מי שאושר לו להצטרף יהיה לרוב בעל נכס פרטי (כלומר כזה שנרשם בלשכת רישום המקרקעין, בטאבו) ולעיתים יהיה מדובר בשוכר, בדומה לשוק הפרטי של הדירות בארץ.

הדיור המוגן מבוסס על חברה פרטית, שהוקמה לצורך כך. משמעות הדבר היא שמי שרוצה להצטרף לדיור מוגן בעומר ומי שאושרה הצטרפותו הופך למעשה לחלק מהחברה, ששמה "גני עומר בעירבון מוגבל". למרות שהמקום הינו פרטי, יש לציין שהוא פועל בפיקוח מלא של משרד הרווחה ופעיל בסטנדרטים גבוהים מאוד.

אוכלוסיית יעד

דיור מוגן עומר מיועד לאנשים ברמה אישית וכלכלית גבוהה, כאלה שיכולים להרשות לעצמם איכות חיים גבוהה בגיל השלישי, בסטנדרט גבוה. מיועד ליחידים או לזוגות בעלי יכולת תפקוד גבוהה, כאלה שמוגדרים כעצמאים. מיועד לדיירים פנסיונרים או כאלה שמתקרבים לגיל הפנסיה – מגיל שישים ומעלה.

תנאי המגורים

שלא כמקובל במרבית בתי הדיור המוגן בארץ, גם ביוקרתיים שבהם, דיור מוגן עומר כולל לא יחידות דיור או דירות כי אם בתים צמודי קרקע, עם גינה צמודה. כל דייר או זוג יכולים להתגורר בבתים בגדלים שונים, בסטנדרט גבוה וגימור מעולה.

בהקשר זה, חשוב להדגיש שכל בית נמצא בבעלותו המלאה של הדייר והוא יכול לבצע עיצוב פנימי וחיצוני כראות עיניו. אין מגבלה על סוגי הריהוט ואופן העיצוב. מספר הבתים מאפשר מגורים לכמאתיים דיירים.

איך מתקבלים?

על מנת להתקבל כדייר בדיור מוגן עומר יש צורך ראשית לכל להיות מוכן לרכוש בית במקום. במידה ובעלים של נכס מעוניין להשכיר אותו – יש גם אפשרות להפוך לדיירים בשכירות. חשוב לומר שלמרות שהדיירים הם בעלי הנכס, הרי שהם מקבלים שירותים שונים ומגוונים, כמקובל בדיור מוגן ועליהם גם לעבור וועדת קבלה. רק דייר שעבר את וועדת הקבלה ונמצא מתאים לאופי המגורים והאוכלוסייה יכול להצטרף.

שירותים לדיירים

אופי הדיור המוגן בעומר הוא כזה שלכל הדיירים מסופקים שירותים שונים, ברמה גבוהה ועל ידי כוח אדם מקצועי שנבחר בקפידה. במקום ניתן למצוא מדריכים, אנשי משק בית ותחזוקה, צוות רפואי ואחיות, עובדים סוציאליים ועוד.

בין השירותים שמקבלים הדיירים ניתן למצוא:

 • רפואה מונעת, פעילות גופנית בריאותית, שירותי אחיות ומרפאה פעילה.
 • חדר כושר ומדריכים שמציעים פעילות גופנית מותאמת אישית וגם במסגרת קבוצתית. במקום ישנה גם בריכת שחייה מתוחזקת.
 • אפשרות לשירותי כביסה וניקיון, שלא כחלק מהשירות הבסיסי למעוניינים. בנוסף, ניתן לקבל שירותי בישול וארוחות.
 • חוגים, הרצאות, פעילות חברתית במועדון. מוצעים חוגים ופעילויות שונות ומגוונות כגון חוגי יצירה, פעילות גופנית, הופעות של אומנים, הצגות, ערבי מוזיקה, הדרכות שונות ועוד.
 • ניתן להשתתף בסיורים וטיולים שונים, עם הדרכה צמודה.
 • ניתן לקבל שירותי טיפוח אישי, יש במקום גם ספריה, וניתן להזמין שירותים נוספים לבחירה.

דרך האגם 5, עומר

ראו עוד בתי דיור מוגן ליד עומר:

בית דיור מוגן משען בבאר שבע

גני יעלים בבאר שבע

בית דיור מוגן מתוכנן להיבנות בלהבים


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר