בית דיור מוגן מתוכנן להיבנות בנהריה

דיור מוגן חדש בנהריההעיר הצפונית נהריה איננה שוקטת על שמריה. לאחרונה דיווחה העירייה על כמה פרויקטים עירוניים גדולים שצפויים להעלות את איכות החיים ורמת החיים של התושבים.

כחלק מההרחבה העירונית, מתוכנן להיבנות בעיר גם בית דיור מוגן גדול לרווחת האוכלוסייה המתבגרת. זאת, כחלק מפיתוח שכונות חדשות ותנופת בניה כללית.

קיימת כבר תכנית מפורטת לבניית השכונה החדשה שצפויה לקום ואשר בה ישתלב בית הדיור המוגן. התכנית אף נמסרה לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה.

דואגים לצעירים וגם לקשישים

על פי מאפייני התכנית, שהוגשה לפני זמן לא רב על ידי רשות מקרקעי ישראל לוועדה המחוזית, עולה כי המטרה היא לקדם הן את אוכלוסיית הצעירים בעיר והן את אוכלוסיית הקשישים. גם בנהריה, כמו בערים מרכזיות אחרות בארץ, קיימת מצוקה של ממש בבניה למגורים. לצעירים מבני העיר או כאלה מהיישובים הסמוכים שרוצים לרכוש דירה חדשה קיים קושי למצוא את מבוקשם.

השכונה החדשה צפויה לתת לכך מענה, בזכות מאפייני בניה מודרניים ופיתוח סביבתי איכותי וקפדני. וכחלק מהגישה ההוליסטית, לא רק על אוכלוסיית הצעירים חושבים קובעי המדיניות כי אם גם על זכויותיהם ורווחתם של בני העיר המזדקנים.

בית דיור מוגן מודרני ומרשים צפוי להיות חלק מהמרקם של השכונה החדשה. זהו פתרון חשוב שיאפשר לבני העיר הוותיקים להישאר סמוך לשכונות שאותן הם מכירים מימים ימימה וכן בסמיכות גאוגרפית לבני משפחותיהם.

בית דיור מוגן בהרחבה העירונית

בהתאם למאפייני התכנית שאושרה, השכונה בנהריה בה עתיד להיבנות בית הדיור המוגן החדש, היא שכונה שצפויה להמשיך את הרצף העירוני באזור שכונת מסריק.

השכונה החדשה מצויה מעט דרומית משם והיא תמשיך את המבנה העירוני באופן הרמוני. לא הרחק מבתי השכונה העתידית עובר כביש 4, כך שהנגישות תהיה מכסימלית.

בית דיור מוגן בנהריה: עשרות יחידות דיור

מתוך מחשבה לטווח הרחוק, הוחלט כי התמהיל הנכון ביותר של בית דיור מוגן יהיה להתבסס על מבנים לא גבוהים מדי. הוחלט כי יבנו עבור אוכלוסיית הקשישים של נהריה כמה בניינים בני חמש או שש קומות. הבניינים יכללו עשרות רבות של יחידות דיור ולצדם כל המתקנים הנדרשים בדיור מוגן מודרני. בדיור המוגן יהיו מרפאה, קפיטריה, חדר אוכל, חדרים לחוגים ואירועים וכיוצא בזה.

תהיה אפשרות למגורים בחדרים ליחידים וכן לזוגות (חדרים גדולים יותר). החדרים יהיו מאובזרים ומותאמים במיוחד לשמירה על איכות חיים ובטיחות. למשל, דלתות שקל לפתוח ולסגור, פתחים רחבים לחדרי שירותים ומקלחות וכדומה.

שכונה תוססת וירוקה

כיצד צפויה להיראות הסביבה הקרובה לדיור המוגן החדש של נהריה? כאמור, מדובר בשכונה משולבת, הפונה גם לאוכלוסייה צעירה ותוססת. אם בנייני הדיור המוגן יחסית נמוכים, הרי שבחלק מאזורי השכונה יהיו גם מגדלי מגורים המקובלים כל כך בבניה של ימינו.

מגדלי המגורים יתנשאו לגובה של עד עשרים קומות ויותר. אחוז מסוים מהדירות ייוחד לטובתם של זוגות צעירים. עוד ניתן יהיה למצוא בשונה אזורי מסחר ותעסוקה וכן שטחים ירוקים לרווחת כלל התושבים. פארק רחב ידיים מתוכנן, על שטח של יותר משלושים דונם, עם חיבור לטיילת נאה.


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר