משען אפקה – דיור מוגן בצפון תל אביב

דיור מוגןרשת בתי האבות של משען נחשבת לאחת מהוותיקות ביותר בארץ. לצד בתי דיור מוגן באזור המרכז, בירושלים ובבאר שבע, מנהלת הרשת גם כמה בתי אבות יוקרתיים בתל אביב עצמה. המקום פועל בפיקוח צמוד של משרד העבודה והרווחה, תחת סטנדרט גבוהה ועל פי כללים ותקנות מחמירים.

אחד מבתי הדיור המצוינים של משען הוא בית הדיור משען אפקה ששוכן בשכונת אפקה הירוקה, בצפון תל אביב.

אוכלוסיית ייעד

משען אפקה נוסד בראשית שנות התשעים, כבית דיור יוקרתי ואיכותי. המקום, שפועל כבר למעלה מעשרים שנה, מיועד לאוכלוסיית דיירים מגוונת ביותר.

בבית הדיור המוגן ניתן למצוא מחלקה גדולה לדיירים עצמאיים, שמבקשים ליהנות ממתקנים איכותיים, סביבה חברתית איכותית ושירות מצוין.

במקום קרוב לשלוש מאוד יחידות דיור פרטיות לדיירים עצמאיים. בנוסף, יש גם מחלקה שקולטת דיירים שחלה ירידה ביכולת התפקוד שלהם, בין אם הם מגיעים מהמחלקה לעצמאיים ובין אם הם נקלטים לראשונה בדיור המוגן.

לצד דיירים שמצבם ניכר בירידה ביכולת התפקוד המנטאלי (כשלושים במספר), המצויים במחלקת תשושי הנפש, נקלטים במשען אפקה גם כשבעים דיירים סיעודיים, שזקוקים לסיוע צמוד במגוון פעולות יום יום (אכילה, רחצה, הלבשה וכדומה).

תנאי מגורים ויחידות הדיור

חשוב לדעת שמשען אפקה הוא מקום מטופח ומתוחזק היטב על כל מחלקות הדיור. במהלך השנים שופץ המקום על מנת לשפר את החזות ולהציע את תנאי המגורים האיכותיים שהדיירים ובני משפחותיהם מצפים לקבל.

עבור מרבית הדיירים, שהינם כאמור אנשים עצמאיים ובעלי כושר תפקוד מלא, המגורים המוצעים כוללים כשלוש מאות דירות ויחידות דיור פרטיות. כל יחידת דיור מאפשרת פרטיות מלאה, כאשר ניתן לבחור יחידה שמותאמת לדייר יחיד או יחידה שמותאמת לתא משפחתי (זוג). בכל יחידת דיור ניתן למצוא מטבחון וכיריים, מקרר ומיזוג אוויר, טלפון וריהוט חלקי. יש גם לחצן מצוקה, שירותים צמודים ועוד.

גם במחלקות לדיירים שאינם עצמאים ניתן למצוא תנאי מגורים איכותיים, המותאמים באופן נכון לצורכיהם של הדיירים, למצבם הגופני והתפקודי. ניתן להוסיף שגם הסביבה הציבורית נאה ומטופחת והיא כוללת פינות ישיבה ופינות מוצלות, חדרי חוגים ואולמות וכן אזורים לפעילות גופנית וחברתית.

פעילויות תרבות

משען בנאות אפקה מציעה לדיירים פעילות תרבותית וחברתית מגוונת ביותר. במקום מתנהלים פעילויות מיוחדות, לאירועים מיוחדים, ימי הולדת, פעילות לחגים, קבלת שבת, אולם אין הדבר בא על חשבון פעילות חברתית ביום יום.

בכל יום מימות השבוע נערכים במשען אפקה חוגים מגוונים ופעילויות לגוף וגם לנפש. בין היתר ניתן להשתתף בחוגי פעילות ושחייה בבריכה, חוגי זמר ותיאטרון, משחקי קלפים וחוגי שפות, פעילויות יצירה וריפוי בעיסוק.

למקום גם מגיעים אומנים ומרצים שונים, שמעשירים את עולמם של הדיירים ויש גם מדריכים שמסייעים בפעילויות מגוונות גם לדיירים שאינם בעלי כושר תפקוד מלא.

שירותים נוספים

משען אפקה מספק לדיירים השונים מגוון רחב של שירותים, מעבר לפעילויות תרבות ובידור. במקום ניתן למצוא בית קפה ומסעדה, שירותי בנק ושירותי מכון יופי, קפיטריה וספרייה עשירה. בנוסף, לכך ניתנים לדיירים שירותי אחזקה, ניקיון, כביסה ובישול.

מבחינת סיוע, טיפול ורפואה, זוכים דיירי משען אפקה לשירותים מגוונים שניתנים על ידי מטפלים, צוות אחיות ורופאים. ניתן לערוך במקום בדיקות שונות, לקבל סיוע בטיפול, קבלת תרופות, הפניה לסיוע נוסף במרפאות חוץ או בבתי חולים. גם עובדות סוציאליות עומדות לרשות הדיירים וכך גם מדריכים מקצועיים ומטפלים בעלי התמחות מקצועית.

כתובת: שלונסקי 6, תל אביב

עוד בתים באיזור המרכז:

משען פיכמן – בית דיור מוגן בסטנדרטים הגבוהים ביותר

משען גבעתיים – לגור בסביבה ענפה אך שקטה


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר