משען ירושלים – דיור מוגן איכותי בבירת ישראל

דיור מוגןרשת בתי האבות של משען פרוסה בכל רחבי הארץ, מחיפה בצפון ועד לבאר שבע בדרום. הרשת, שפועלת מטעמה של ההסתדרות, פעילה כבר עשרות רבות של שנים כאשר הפעם בחרנו להתמקד בסניף הירושלמי של משען – משען ירושלים.

בית הדיור המוגן של משען בירושלים הוקם בסוף שנות השישים. הוא שוכן בכתובת יהושע בן גמלא 7, בשכונת קטמון הוותיקה והנחשבת. בשורות הבאות נספר על כל המאפיינים של המקום – מיהם הדיירים, מהם תנאי הדיור, אילו שירותים מקבלים במקום, מהי האווירה ועוד.

אוכלוסיית ייעד

משען ירושלים הוא בראש ובראשונה בית דיור מוגן, כלומר מקום שמיועד לאוכלוסיית בני גיל הזהב שנהנית מבריאות טובה ועצמאות מבחינה תפקודית. מרבית הדיירים הם פנסיונרים, בעלי רמה אישית גבוהה, כאשר יש גם מחלקה שמיועדת לדיירים שמצבם מוגדר כ"תשושים". האווירה הכללית טובה מאוד, רגועה ונעימה.

המקום, שפועל תחת פיקוח של משרד העבודה והרווחה, מבוסס על סטנדרט גבוהה של שירות, כאשר כל דייר זוכה לשירותים להם הוא זקוק. הדיירים התשושים מקבלים שירותי טיפול ותמיכה וכולם נהנים משירותים מגוונים, פעילות גופנית, סיוע סוציאלי במידת הצורך ופעילות חברתית משולבת. במקום שוהים כמאה ועשרים דיירים, מהם כמאה עצמאיים, השוהים ביחידות דיור פרטיות.

תנאי מגורים ויחידות הדיור

משען ירושלים אמנם נחשב לבית דיור וותיק, אולם עם השנים הוא עבר לא רק תחזוקה שוטפת אלא גם שיפוץ רציני שהוביל אותו אל המאה העשרים ואחת. השיפוץ ומתיחת הפנים העיצובית כוללת בין היתר גם את השטחים הציבוריים, הגינות וחדרי הפעילויות אך גם את החדרים ויחידות הדיור השונות.

הדיירים העצמאיים, שהם כאמור הרוב מקרב הדיירים, מתגוררים ביחידות דיור פרטיות, מעוצבות ומאובזרות היטב. בכל דירה ניתן למצוא חדר מגורים, חדר רחצה ושירותים, מטבחון, מיזוג אוויר, ריהוט מגוון ועוד. גם תנאי המגורים של הדיירים התשושים טובים מאוד ושם ערוך גם צוות מקצועי להעניק סיוע, ליווי ותמיכה באופן שוטף, למען ביטחונם ורווחתם של הדיירים. יחידות הדיור ניתנות לבחירה על פי הצורך והן כוללות דירות חדר, חדר וחצי, שני חדרים ויותר.

פעילויות תרבות

מבחינות רבות, גולת הכותרת של החיים במשען בכלל ובמשען ירושלים בפרט מבוססים על פעילויות תרבות ופעילות חברתית עשירה ומגוונת, לכל טעם. לצד מועדון לדיירים יש במקום גם חדרי מחשבים וחוגים, ספריה עשירה ובית כנסת פעיל. במקום מתקיימות הרצאות וחוגי זמר, מתקיימים טיולים מאורגנים, פעילות גופנית מודרכת. ניתן לקיים אימונים בחדר הכושר, להשתתף בחוגי יצירה ואומנות, אקטואליה וידע.

הנהלת משען מעודדת יוזמה מצד הדיירים השונים, הן בייזום פעילויות והן בפעילות התנדבותית למען הדיירים ורווחתם. בנוסף, למקום מגיעים מעת לעת גם מתנדבים המגיעים לפעילויות משותפות עם הדיירים ובשיתוף ההנהלה. יש גם פעילויות שונות של ריפוי בעיסוק וכן פעילויות מותאמות גם לדיירים הסובלים מירידה ביכולת התפקוד. מעת לעת נערכים במקום ימי הולדת של הדיירים, אירועים לחגים, קבלת שבת ועוד.

שירותים נוספים

מלבד שירותי תרבות, בידור ופעילויות שונות, משען ירושלים גם מספקת לדיירים שירותים נוספים ברמה גבוהה. במקום ניתן למצוא מרפאה מאובזרת וכן קיים שירות של חלוקת תרופות על פי הצורך ועל פי מרשם. רופא וצוות של אחיות מספקים תמיכה בכל עניין רפואי וקיים גם מערך של עובדות סוציאליות שאמונות על הרווחה הנפשית והפסיכולוגית.

משען ירושלים גם מציעה שירותי הסעדה ברמה גבוה, אספקה של ארוחות מוכנות לחדרים או בחדר האוכל, עם מזון מבושל חם וטרי מדי יום. בנוסף, ניתנים שירותי תחזוקה וניקיון, שמירה ואבטחה, קבלת דואר, הסעות למרכז העיר ועוד.

כתובת: יהושע בן גמלא 7, ירושלים

ראו עוד בתי דיור בירושלים:

דיור מוגן נווה עמית בירושלים

לב נופים בירושלים

דיור מוגן בית טובי העיר


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר