ציוד בטיחות לקשישים

ציוד בטיחות לקשישיםככל שהגיל מתקדם ישנה ירידה ביכולת המוטורית ולאחר מכן גם היכולת המנטלית. הירידה ביכולות פוגעת בתנועתיות של הקשיש, ביכולת הניידות ובתפקוד היומיומי. עם זאת, אין צורך להיכנע לגוף ולהשלים עם המצב.

היום ישנם מוצרים רבים המסייעים לקשישים לתפקד למרות המגבלות ומעבר לכל לשמור על בטיחותם. אספנו מספר מוצרים אשר יסייעו לקשיש לשמור על איכות חיים טובה ובטיחות למרות השינויים.

מעקה אחיזה למיטה

קשישים רבים סובלים מדלקת מפרקים אשר גורמת לנוקשות של הגפיים, במיוחד עם ההתעוררות בבוקר. אז הקושי לנוע הוא רב במיוחד והקימה מהמיטה היא משימה לא פשוטה.

בנוסף, נוקשות השרירים מקשה גם על יציבה טובה ושמירה על שיווי משקל. מעקה אחיזה למיטה גם מקל על עצם התנועה ועל הקימה וגם משמש כעזר לשמירה על יציבות.

ידית אחיזה  וכיסא לאמבטיה

עם המגבלה בתנועה וקושי בשמירה על שיווי משקל הופך חדר הרחצה ובמיוחד האמבטיה עצמה למקום מסוכן המועד להחלקה. התקנת ידית אחיזה לאמבטיה היא חשובה. ידית אחיזה העשויה מחומרים חזקים ועמידים בפני רטיבות כמו נירוסטה תקל על הקשיש במעבר מישיבה לעמידה, ותספק לו תמיכה טובה במהלך העמידה במקלחת.

הכיסא לאמבטיה יקל על הכניסה והיציאה מהאמבטיה שיכולים אף הם להסב קושי ולהיות פעולות מועדות למעידות. כיסא מסתובב המונח על דפנות האמבטיה יחסוך מהקשיש את הסכנות שבכניסה וביציאה מהאמבטיה.

שטיחון למניעת החלקה באמבטיה

שטיחון למניעת החלקה הוא מוצר בסיסי אשר יקל על יציבותו של הקשיש ויאפשר לו לעמוד בנוחות בתוך האמבטיה או מחוצה לה. הבליטות שעל גבי השטיחון הופכות את המשטח עליו עומד הקשיש למחוספס כך שרטיבותו ורטיבות רגלי הקשיש לא יגרמו להחלקה. מוצר פשוט וזול שעושה עבודה חשובה.

סכין חיתוך עם ידית אחיזה מורחבת

הכנת אוכל ואכילה, ובמיוחד חיתוך, דורשים מוטוריקה טובה. כאשר מדובר על חיתוך בסכין חדה, הקושי בביצוע אינו רק מתסכל אלא עלול להיות מסוכן.

סכין המגיע עם ידית אחיזה מורחבת מאפשר שליטה טובה יותר בסכין גם עבור אלה שיכולת התנועה שלהם מוגבלת יותר. ניתן לרכוש גם ידית כזו המגיעה בנפרד וניתן לחבר אותה לכל כלי שעושים בו שימוש כמו מזלג, כף ואפילו מברשת שיניים.

כרית למניעת פצעי לחץ

עבור קשישים המרותקים לכיסא גלגלים או למיטה, כרית זו יכולה לתרום מאוד במניעת פצעי לחץ וגם באי החמרתם של פצעים קיימים.

כריות אלה מיוצרות מחומרים המונעים את העמסת משקל גופו של הקשיש על נקודה ספציפית שתיצור לחץ רב על אותו מקום עד להיווצרות פצע, אלא מפזרת את המשקל על פני שטח רחב יותר.

רולטור מתקדם להקלה ובטיחות בהליכה

זהו הליכון נוח מאוד להליכה בתוך הבית או מחוץ לבית. להליכונים מתקדמים מסוג זה ישנו גם מושב מובנה עליו ניתן לשבת כאשר מתעייפים.

הרולטור כולל גם סלסלת אחסון לתיק או לקניות. כך יכול גם קשיש שתנועתו מוגבלת לשמור על יציבות וללכת בצורה בטוחה.

מעלון משטח או מעלון מדרגות

מעלון הוא פתרון מצוין לעליה וירידה במדרגות עבור קשישים המרותקים לכיסא גלגלים וגם קשישים המתקשים בעליה וירידה במדרגות. התקנת מעלון נוחה הרבה יותר מאשר התקנת מעלית בבניין. מעלון משטח הוא בעל משטח להנחת כיסא הגלגלים. מעלון מדרגות הוא כיסא המותקן על פני מעקה המדרגות ומאפשר ירידה ועליה במדרגות ללא קושי.

כמובן שהתקנת המעלון צריכה להתבצע על ידי מומחה בתחום, לכלול התאמת סוג המעלון לתנאי השטח מבחינה הנדסית והוספת אביזרי בטיחות כגון חגורת בטיחות.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

איך יודעים האם ומתי מגיע הזמן להמליץ להורים על דיור מוגן? – מכלול השיקולים


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר