אפשרויות תעסוקה לבני הגיל הזהב

אפשרויות תעסוקה בגיל השלישימבוגרים שפוטרו מעבודתם, שהגיעו לגיל הפרישה על פי חוק, או המעוניינים לצאת לפרישה מוקדמת, וסבורים שלא יוכלו למצוא עבודה במצבם ובגילם. מוזמנים לחשוב שוב!

קיימות אפשרויות תעסוקה רבות הממתינות לבני הגיל השלישי והשאלה היא רק – איך אפשר למצוא אותן.

מעוניינים להעסיק את עצמכם? מחפשים תעסוקה בשכר או אולי תעסוקה בהתנדבות? אנו מציעים לכם לעיין במדריך שלהלן, שיסייע לכם בתהליך.

חברות כוח אדם

רבים מבני הגיל השלישי זוכרים את הימים שבהם לשכת התעסוקה הממשלתית סייעה מאוד לכל מובטל או מחפש עבודה למצוא משרה מתאימה או לפחות – סבירה. עם השנים, ירדה קרנה של לשכת התעסוקה, אך אין פירוש הדבר שלא קיימים פתרונות ממוסדים ויעילים יותר.

אפשרות ראשונה למציאת עבודה בגיל הזהב היא לפנות לחברות כוח אדם ולחברות השמה. מדובר בחברות שמגייסות עובדים למגוון מעסיקים. חלק מהחברות הללו הן למעשה המעסיק של העובדים ואילו אחרות – מאתרות את העובדים על מנת שהללו יקלטו בעבודה אצל מגוון מעסיקים במשק.

מחפשים תעסוקה בגיל השלישי?

פנו לחברת כוח אדם, מלאו את פרטיכם והציגו עצמכם כראוי. אגב, לצד חברות כח אדם שמחפשות כוח אדם כללי, לתפקידים יחסית פשוטים, יש גם חברות כח אדם לאנשי מקצוע. יש גופים המתמחים בהשמת מנהלים ובכירים, השמת אנשי כספים, עורכי דין, מהנדסים, ועובדי הייטק.

לא רק זאת, כדאי לבדוק מודעות דרושים והצעות עבודה המצויות גם בלשכת התעסוקה. אתם תהיו מופתעים לטובה.

אם אתם רק מתעניינים בשינוי, אך עדיין רוצים להבין יותר טוב מה אתם מחפשים ניתן לקרוא במגזין האינטרנטי 60plus-israel.co.il אודות אפשרויות התעסוקה לבני הגיל השלישי. המגזין יספק לכם את כל המידע הדרוש לפני הפנייה לחברות כוח אדם ויעזור לכם בגיבוש ההחלטה הטובה ביותר בתחום.

מודעות דרושים – אונליין

סרקו באופן קבוע את כל העיתונים שמפרסמים מודעות דרושים, אבל אל תסתפקו רק בכך. חשוב שתחפשו באופן קבוע גם בלוחות הדרושות המקוונים, אונליין, אלו שמצויים באינטרנט. אם יש לכם קושי בכך, בקשו עזרה. אפילו הירשמו לקורס לשימוש באינטרנט.

מספר המשרות המגוונות עצום. אם אתם מתקשים לקבל תגובה ממעסיקים למשרה מקצועית, נסו להתפשר וחפשו גם משרות חלקיות וכן תפקידים כללים. מי שהיה בעברו יועץ מס או סוכן ביטוח למשל, יוכל למצוא עבודה כפקיד הנהלת חשבונות או איש גבייה.

מי שהיה בעל עסק משגשג בתחום הרהיטים יוכל לתרום מהידע שלו גם כאיש מכירות טלפוני או כאיש מכירות פרונטלי בחנות אלקטרוניקה או אפילו בבתי דיור מוגן יוקרתיים.

ומה עושים עד שמוצאים עבודה מתאימה?

תוכלו לתרום מזמנכם בהתנדבות. זוהי עשייה מספקת ביותר המסייעת גם להעברת הזמן בצורה חיובית. בנוסף, ניתן להציע שירותים שונים כעצמאים. אפשר להעביר שיעורים פרטיים או סדנאות בתחום הקרוב ללבכם. יש לכם ידע טכני או ידי זהב – ניתן להציע שירות אחזקה ותיקונים קלים. אפשר לעבוד בתפקידי ניקיון, הדרכת בטיחות בכביש, שמירה, ייצור, חלוקת חבילות או מכתבים. חיפוש עבודה הוא גם הזמן הנכון לרענן קשרים מהעבר.

אל תהססו – פנו למעסיקים קודמים ולחברות שבהן עבדתם. אם היו לכם קשרים עסקיים עם לקוחות גדולים או ספקים, תוכלו לפנות גם אליהם. וודאו שגורמים רבים ככל האפשר ידעו שאתם מחפשים תעסוקה.


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר