חיי חברה בדיור מוגן

חיי חברה בדיור מוגןכאשר עוברים לדיור מוגן מצפים לקבל יחידת מגורים פרטית, מאובזרת ואיכותית. בדיור המוגן מתגוררים אנשים עצמאיים שחפצים להרגיש שם בבית, ביחידת דיור באווירה ביתית. אך מלבד זאת, הציפייה היא לקבל ערך מוסף חשוב לא פחות – חיי חברה.

זהו חלק בלתי נפרד משגרת החיים ומאיכות החיים המוקנית לדיירים. ומה כוללים חיי חברה בדיור מוגן מן השורה? מגוון רחב של פעילויות בחוגים ויצירה. בנוסף, ניתן לקחת חלק בטיולים מרתקים, הרצאות מעניינות, מופעים וכמובן גם פעילות גופנית בריאה וחשובה.

חוגים ויצירה

למרות שניתן להעביר ימים שלמים בפרטיות, ביחידת הדיור שבדיור המוגן, מרבית הדיירים מחפשים לפחות מפעם לפעם את אווירת ה"ביחד". בנוסף, מכיוון שהדיירים, רובם ככולם, יצאו לגמלאות, הם מצפים ליהנות מתחומי עיסוק מגוונים שימלאו את זמנם. מכיוון שכך, חוגים ופעילויות יצירה מוצעים בכל בית דיור מוגן.

באילו חוגים ניתן להשתתף? כל דייר או דיירת יכולים להשתתף בכל סוגי החוגים ללא מגבלה, למשל – ישנם חוגים למלאכת יד, ציור או פיסול. ישנם חוגים שבהם עובדים בקרמיקה אך יש גם חוגים אחרים, שנועדו להרחבת הדעת ולא רק ליצירה.

להעשיר את התודעה

מסגרת דיור מוגן יוקרתי מציעה חוגים להרחבת הדעת יכולים לכלול למשל שפות שונות – אנגלית, צרפתית או שפות אחרות. ניתן להשתתף בחוגים שבהם פותרים חידות או תשבצים, לומדים נושאים במחשבים או גלישה באינטרנט.

הדיירים יכולים ללמוד משחקים שונים כגון שח מט, ברידג'. קבוצות משחק שמתגבשות הופכות בקלות למוקד עניין ומוקד משיכה.

הרצאות, סרטים מופעים

קשרים חברתיים ענפים נוצרים בכל דיור מוגן גם במסגרת הארוחות המשותפות בחדר האוכל או כאשר נהנים מיום שמשי נעים בגינה. יחד עם זאת, הקשרים החברתיים הולכים ומתהדקים גם במסגרת פעילויות פנאי נוספות כגון הרצאות, סרטים ומופעים שונים.

בדיור מוגן ניתן למצוא סוגים שונים של הרצאות, חלקן מועבר על ידי עובדי המקום (למשל עובדת סוציאלית או אחות) אך חלקן מועבר על ידי מרצים המגיעים במיוחד לשם כך. הרצאות מעניינות יכולות להינתן על כל נושא שבעולם – החל מהיסטוריה, דרך אקטואליה, נושאים ביהדות, מקומות בעולם וכלה בטיפים לכתבת ספר זיכרונות.

ברבים מבתי הדיור המוכן ניתן למצוא חדרי הרצאות יפהפיים ובהם ניתן להשתתף מעת לעת גם בהקרנות סרטים או מופעים אחרים. מעת לעת מגיעים לדיור המוגן אמנים כגון למשל נגנים, שחקנים, יוצרים, רקדנים. ערבי בידור, ריקודים, אפילו מסיבות לימי הולדת וחגים מהווים חלק חשוב ממרקם החיים בדיור המוגן.

פעילות גופנית בקבוצה

כחלק מהתפיסה שניתן להתאים את יחידת הדיור לצרכי הדייר, דיור מוגן מספק שירותים כוללים ודואג לרווחה ובריאות, מוצעות פעילויות שהן בבחינת "הספורט יפה לבריאות". פעילות גופנית בקבוצה הינה דרך מצוינת לשמור על כושר, להימנע ממחלות והתנוונות של הגוף.

פעילות גופנית בקבוצה יכולה לכלול משחקי כדור, התעמלות, יוגה, פילאטיס. ישנם בתי דיור מוגן בהם קיימת ברכה ויש גם אפשרות למכון כושר ולעתים גם ספא. פעילות גופנית בקבוצה תורמת מאוד גם מבחינה רגשית. לכן, גם אם ניתן לבצע פעילות גופנית יחידנית, כדאי מאוד לנצל את האפשרות לפעילות בקבוצה.

פעילויות מחוץ למתחם: טיולים וסיורים

סיורים יכולים להתקיים בקרבה לדיור המוגן אך לפעמים יוצאים גם לטיולים משותפים עם הסעה מאורגנת. ניתן בצורה כזאת לבקר באתרי תיירות מוכרים, ניתן לבלות בחוף הים, בפרקים השונים. במידה וישנה היענות, יש גם קבוצות היוצאות לחו"ל, לטיולים מאורגנים באווירה מיוחדת.


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר