קרן אור – ייעוץ והכוונה במציאת דיור מוגן

לייעוץ והכוונה במציאת
פתרון דיור

שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

לא חסרות סיבות לעבור למוסדות לדיור מוגן. המרכזית שבהן היא שמוסדות אלו צפויים להציע את איכות החיים הגבוהה ביותר שניתן לצפות לה בשלב זה של החיים, לרוב בשילוב עם השירותים ההכרחיים הנדרשים עבור האדם המבוגר. הקושי הוא שמדובר בשינוי גדול בחיים, המצריך הכנה מוקדמת ובעיקר שורה ארוכה של החלטות "קטנות" בעלות השפעה גדולה.

הדרך למוסד הדיור המוגן המושלם עוברת בביצוע מחקר של ממש, כאשר ניתן להפוך את החיים לפשוטים ולהגדיל את סיכויי ההצלחה באמצעות קבלת סיוע מגורמים שונים המספקים ייעוץ והכוונה מקיפים בתחום.

אילו קריטריונים חשובים בבחירת דיור מוגן?

חברות המעניקות ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב תעסוקנה בדרך כלל בכל הסוגיות הרלוונטיות לשלב זה של החיים, כולל דגשים בבחירת מוסד לדיור מוגן. כידוע, מדובר בבחירה שאינה פשוטה על רקע מגוון האופציות הקיים בישראל בתחום וההבדלים הקיימים בין מוסד אחד לחברו. לאחר שמחליטים לעבור למוסד לדיור מוגן – סוגיה שאפשר בהחלט להתייעץ גם לגביה עם אנשי החברה המייעצת – רצוי למפות את שדה המשחק ולראות מהם המאפיינים והיתרונות של כל אחד מהם.

בבחירת דיור מוגן ליקירכם, חשוב להתייחס לשאלת איכות המגורים בהם. אבל, וזה אבל גדול מאוד, חשובה לא פחות ההתאמה של המוסד לאדם ספציפי: לא רק מבחינת המיקום הגיאוגרפי (והרי מומלץ לבחור במוסד הנמצא קרוב לסביבת המגורים הנוכחית של הקשיש או לבני משפחתו), אלא גם בהתייחס לשירותים הניתנים, לתנאי המגורים ולשאר אלמנטים המגדירים את שגרת החיים במקום.

הידע חסר הגבולות של אנשי החברות המייעצות יסייע במיפוי האופציות הקיימות בנקודת זמן נוכחית, תוך כדי הכוונה לגבי הפרמטרים שרצוי להתבונן בהם בסקירה הישירה של מוסדות הדיור המוגן. ואגב, יש חברות ייעוץ והכוונה שאף מלוות את האדם המבוגר ובני משפחתו במהלך הביקור שלהם במוסדות דיור מוגן בעלי פוטנציאל גבוה למגורים.

האם ניתן להוזיל את העלויות?

עם כל היתרונות של מוסדות לדיור מוגן, צריך לזכור דבר אחד: מגורים בהם אינם מתאימים לכל אחד. לא מדובר כאן רק באוכלוסיית היעד של מוסדות אלה, הכוללת קשישים עצמאיים בעלי רמת תפקוד גבוהה יחסית, אלא גם בפן הכלכלי. תעריפי מוסדות דיור מוגן גבוהים בהשוואה למוסדות אחרים המיועדים לבני גיל הזהב, לעיתים בצורה משמעותית, כך שלא כל אדם יכול לעמוד בה.

בנוסף לכך, להבדיל מבתי אבות אין כאן למעשה אפשרות להיעזר במימון חלקי של גורמים דוגמת המוסד לביטוח לאומי או קופות החולים, המסייעים במעבר למוסדות המיועדים לבעלי רמות תפקוד נמוכות יותר.

למי לפנות?

פשוט מאוד: פונים לחברות המספקות ייעוץ והכוונה גם בהקשר הזה. חברות אלה יכולות למפות עם האדם המבוגר את מצבו הכלכלי, בדגש על ההכנסות העתידיות או נכסים שהוא יכול להשתמש בהם כדי להוזיל את העלויות (משכנתא הפוכה לדוגמא). החברות מסייעות בחתימה על החוזה ובבחינת אפשרויות התשלום המוצעות במוסדות השונים.

לכל אדם מבוגר יש יכולות כלכליות אחרות, ומסלול התשלום הנבחר – בין אם מבוסס על פיקדון, דמי אחזקה חודשיים או שניהם גם יחד – צריך להתאים להן.

חברת קרן אור הוקמה במטרה חשובה אחת: להעניק לכל החפצים בכך את כלל הסיוע, הייעוץ וההכוונה. החברה מסייעת לבני גיל הזהב ולמשפחותיהם בנושאים שונים הקשורים לחיים בגיל מבוגר, כולל בחירה במוסד לדיור מוגן והתנהלות מולם. להבדיל מחלק מהחברות האחרות הפועלות בתחום, כאן הסיוע ניתן לטובת הציבור ואינו כרוך בתשלום מצידם של אלו המקבלים אותו.


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר