מרכז ורה סלומונס בכפר סבא

דיור מוגןבאזור מרכז הארץ והשרון ישנן אפשרויות שונות מתחום הדיור המוגן ובתי האבות. מרכז ורה סלומונס שבכפר סבא, הוא אחד מהם. בסקירה הבאה נציין אלו שירותים הדיור מציע לדיירים, מי יכול להתקבל למקום ועוד.

רקע כללי

מרכז ורה סלומונס שבכפר סבא שוכן ברחוב נתיב האבות שבעיר. מיקומו של המרכז נוח וכדאי לדעת שמאחוריו וותק רב ומספר שנות פעילות משמעותי. המקום, שמופעל במסגרת של עמותה מקצועית ומסודרת, הוקם בשנות השבעים של המאה הקודמת, מה שהופך אותו לאחד הוותיקים מסוגו באזור.

חלק מהדיירים הינם תושבי האזור במקום אך יש גם כאלה שבחרו להגיע מאזורים אחרים בארץ. חשוב לדעת שהמרכז כולל למעשה שתי מחלקות, הן לדיור מוגן רגיל והן לאנשים סיעודיים.

אוכלוסיית יעד

מכיוון שמרכז ורה סלומונס כולל שתי מחלקות עיקריות, הרי שהוא מיועד לקשישים שיכולתם התפקודית מגוונת. מצד אחד, קיימת מחלקת הדיור המוגן שמספקת שירות לדיירים עצמאיים ויכולה לקלוט בין חמישים לשישים איש. מצד שני, מחלקת הסיעודיים ערוכה להעניק טיפול וליווי צמוד לאנשים שתפקודם איננו עצמאי.

המחלקה הסיעודית כוללת בין היתר רופא גריאטר מקצועי, מטפלים צמודים, אחיות בעלות ניסיון טיפולי מתאים, תזונאית ועוד. כל זאת, לצד מומחים לשיקום, ריפוי בעיסוק וכיוצא באלה.
תנאי המגורים

לאור העובדה שהמקום מתפקד הן כבית דיור מוגן והן כמוסד גריאטרי, אין פלא שתנאי המגורים מגוונים למדי. מצד אחד, ישנן יחידות דיור שמותאמות לאנשים עצמאיים, שיכולים ומעוניינים לשמור על מידה רבה של אוטונומיה, ניהול משק בית וכיוצא באלה. מצד שני, ישנן יחידות דיור אחרות בתכלית, שמותאמות להענקת טיפול עם סידור מתאימים למקלחות, שירותים, גישה לצוות רפואי ומטפלים וכן הלאה.

ככלל, המקום נראה יפה ומתוחזק, החדרים נאים ויש בהם מיזוג אוויר, מטבחון, לחצני מצוקה, ריהוט חלקי, נוף יפה, פינות ישיבה מסודרות. ניתן בהחלט להעניק למקום אופי ביתי יותר תוך הכנסה של ציוד אישי, תמונות וכן הלאה.

איך מתקבלים?

מכיוון שהמקום פועל במתכונת מסודרת, על פי נהלים סדורים ובפיקוח של רשויות מוסמכות, קיים סדר כבר מתהליך הקבלה למרכז. לדיור המוגן מגיעים לרוב באופן עצמאי או בעזרת בני המשפחה אך יש שמגיעים עם הפניה. מי שמצבו סיעודי יופנה על פי רוב דרך גורמים מתאימים כגון משרד הבריאות או הרווחה, עובדת סוציאלית, המוסד לביטוח לאומי וכן הלאה.

כאשר מגיעים, יש למסור הפניה, אם יש כזאת, וכמובן לספק אישורים רפואיים ואחרים, ככל שנדרש. דבר זה נכון במיוחד למי שמצבו הרפואי או הנפשי מחייבים התייחסות וקבלת עזרה מותאמת. הסדרי התשלום הינם אישיים ותלויים גם במידת הזכאות של הדייר מבחינת משרד הבריאות וביטוח לאומי (מבחינת קבלת החזר או השתתפות בעלות השהות).
שירותים לדיירים

כפי שניתן להבין, מרכז ורה סלומונס מעסיק אנשי מקצוע רבים ומגוונים, בן בתחומי רפואה, טיפול וסיעוד, והן בתחומי תחזוקה, אדמיניסטרציה וכדומה. בין השירותים הראויים לציון נזכיר את הבאים:

שירותי תחזוקה וניקיון, למעוניינים, גם במסגרת הדיור המוגן.
מתקנים כגון חדר כושר, חדרי חוגים, גינה מסודרת, מועדון עם פעילות מגוונת.
מגוון רחב של חוגים, פעילות תרבות, יצירה, סיורים וטיולים, הרצאות, מוזיקה.
מתקיימים פעילויות לחגים, ימי הולדת ואירועים.
פעילות גופנית, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה ושיקום מתבצעים, בהתאם לאופי המחלקה ליכולתו של הדייר ולצרכים האישיים.
שירותי רפואה וטיפול ניתנים כאשר גם במחלקת הדיור המוגן יש כמובן אחיות מוסמכות אך בדיור לסיעודיים יש צוות רפואי ניכר יותר.
ליווי סוציאלי ניתן הן לדיירים והן לבני משפחתם, מקליטה במקום וגם לאורך השהות ולכל צורך.

כתובת: נתיב האבות, כפר סבא

ראו בתים נוספים באיזור כפר סבא:

בית גיל פז

בית בכפר


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715438

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר